Integracja sklepu z hurtownią. Import cykliczny pozwala na cykliczny import danych produktów z hurtowni internetowej do sklepu internetowego. Import nowych produktów, aktualizacja, mapowanie kategorii, narzuty, indywidualna konfiguracja. Sprawdź gotowe integracje: Hurtownie i dropshipping.
Przykładowy import danych z hurtowni opartej na innym sklepie SOTESHOP.
W panelu administracyjnym wybierz Oferta → Import cykliczny
Przejdź do edycji wybranego importu.
Adres do pliku z produktami, otrzymany od hurtowni.
Jeśli zaznaczona, wyłącza aktualizacje zdjęć produktów przy ponownym imporcie danych.
Jeśli zaznaczona, wyłącza aktualizacje atrybutów produktów przy ponownym imporcie danych.
Jeśli zaznaczona, wyłącza aktualizacje opcji produktów przy ponownym imporcie danych.
Jeśli zaznaczona, wyłącza aktualizacje kategorii produktów przy ponownym imporcie danych
Jeśli zaznaczona, wyłącza aktualizacje opisu produktów przy ponownym imporcie danych.
Zaznaczenie tej opcji spowoduje, że już dodane wcześniej produkty zostaną fizycznie usunięte z oferty sklepu, jeżeli ich kategoria jest oznaczona jako wykluczona. Domyślnie, wcześniej zaimportowane produkty pomimo wykluczenia ich kategorii nie są usuwane z oferty sklepu.
Określa domyślny status nowo zaimportowanych produktów. W przypadku, gdy opcja jest ustawiona na Nieaktywny opcja Produkty wycofane z oferty nie będzie ustawiała automatycznie produktu jako aktywnego w przypadku, gdy jest dostępny w ofercie.
Ten narzut będzie stosowany do wszystkich produktów z importu. Narzut może być kwotowy lub procentowy.
Określa domyślną dostępność jaka ma zostać ustawiona dla nowo zaimportowanych produktów.
Określa jaka ma być podjęta akcja dla produktów wycofanych z oferty hurtowni. Do automatycznego wznawiania produktów dla wartości dezaktywowanych opcja Domyślny status produktu musi być ustawiona na Aktywny
W przypadku wybrania opcji Ustaw dostępność wybierz dostępność w polu Dostępność dla produktów wycofanych.
Prefiks można zmienić tylko przed pierwszym importem.
Jeżeli importowany produkt ma kategorię o zagnieżdżeniu Akcesoria/Breloczki a kategoria docelowa wskazuje na kategorie w sklepie Kategorie/Nowe produkty to kategoria produktu po zaimportowaniu Kategorie/Nowe produkty/Akcesoria/Breloczki. W przypadku braku uzupełnienia kategorii docelowej nowe produkty importowane są do ukrytego drzewa kategorii o tej samej nazwie co nazwa importu.
Pozwala utworzyć zakresy dla których ma być zastosowany konkretny mnożnik lub modyfikator stały.
Tabela narzutów uwzględnia w pierwszej kolejności wartość narzutu podstawowego (najpierw naliczany jest narzut podstawowy a następnie narzut wynikający z tabeli).
Produkty z importu, wchodzące w ten zakres cenowy, będą miały naliczony ten narzut
mnoży cenę produktu o wpisaną liczbę. Aby cena nie była mnożona (była bez zmian) należy wpisać liczbę 1.00.
Dodaje wpisaną kwotę do ceny produktu.
Przedziały nie mogą na siebie nachodzić.
Przejdź do Mapowanie kategorii
Kategorie na liście pojawią się po pierwszym wykonaniu importu.
Jeżeli zaznaczone, kategoria importowana oraz wszystkie jej produkty są pomijane podczas importu.
Aby zobaczyć logi importu, przejdź do Aplikacje → Harmonogram zadań i wyszukaj zadanie odpowiadające importowi cyklicznemu z danej hurtowni. Zobacz dokumentację Harmonogramu zadań.
Przejdź do Konfiguracja
W zależności od dostawcy, od którego będą pobierane produkty, będziemy mieli dostępne różne opcje w imporcie. Większość z nich jest jednak wspólna, umożliwiając tym samym dostosowanie importowanych produktów do naszych potrzeb.
Zanim przystąpimy do pierwszego importu, należy w konfiguracji importu podać link do pliku XML lub CSV (w zależności od importu).
Importy zaprojektowane są do cyklicznego, automatycznego pobierania produktów od dostawcy, dlatego też można ustawić, co jaki czas mają być na nowo pobierane dane - sugerujemy co 6 - 12 godzin. Ważną kwestią jest czas, w jakim dany import się wykonuje. W przypadku bardzo dużej ilości produktów pierwszy import może trwać nawet kilka godzin, wynika to z konieczności pobrania bardzo dużej ilości danych (zdjęć). Jest to również zależne od mocy obliczeniowej, zarówno serwera dostawcy jak i odbiorcy. Kolejne importy powinny być już znacznie szybsze, gdyż nie ma potrzeby pobierać już zdjęć. Niemniej jednak zawsze jest to operacja obciążająca serwer, na którym zainstalowano sklep.
Przy pierwszym imporcie pobierane są wszystkie produkty z pliku dostawcy. Należy wziąć to pod uwagę czy sklep ma miejsce na pobranie wszystkich produktów. W przypadku braku miejsca na kolejne produkty maksymalnie 10 000 - 30 000 (w zależności od wersji), import nie będzie dodawał kolejnych produktów.
W celach optymalizacji ilości importowanych produktów, można w konfiguracji zaznaczyć, aby import pomijał produkty, które nie mają zdjęć, oraz ich stan magazynowy wynosi zero.
Ważnym elementem jest prefix kodu produktów z danego importu. Umożliwia on łatwe rozróżnienie produktów z danego importu. Aby wyszukać wszystkie produkty z danego importu, wystarczy na liście produktów w miejscu kodu wpisać prefix.
Produkty importowane są do odrębnej (ukrytej) kategorii, której nazwa pochodzi od nazwy importu. Po pierwszym imporcie, dokona się mapowanie kategorii z danego importu. Po zmapowaniu kategorii danego importu, będzie istniała możliwość wykluczania całej kategorii z importu oraz nadawania niezależnych narzutów cenowych dla danej kategorii. W przypadku wykluczenia danej kategorii, przy następnym imporcie produkty z tej kategorii nie będą importowane.